Connectoren Partnercontent

Realtime statusmonitoring datakabels

voorkomt ongeplande machinestilstand

ETHERLINE® GUARD bewaakt de levensduur van datakabels in op Ethernet gebaseerde automatiseringstechnologienetwerken

ETHERLINE® GUARD monitort realtime de levensduur van een datakabel in op Ethernet gebaseerde automatiseringstechnologienetwerken. Dit toestel helpt enerzijds om ongeplande machinestilstand te voorkomen en maakt bovendien een kosteneffectiever onderhoud mogelijk.

Optimaal ingeplande vervangingen

Hoewel de meeste kabels jarenlang meegaan, loont het bij exemplaren die onderhevig zijn aan een hoge dynamische belasting (hoge snelheden/versnellingen, sterke torsie ...) de moeite om hun status te bewaken, om zodoende een onverwachte en mogelijk dure stilstand te voorkomen. Het stationaire bewakingsapparaat ETHERLINE® GUARD evalueert de actuele datakabelprestaties en toont deze als percentage, gebaseerd op gegevens van de fysische eigenschappen en de bijhorende dataoverdracht via sensoren. De realtime weergave van de slijtagestatus helpt om de eventuele vervanging van de kabel optimaal in te plannen.

ETHERLINE® GUARD
ETHERLINE® GUARD

• Afmetingen: 49x76,5x36 mm (BHD)
• 
Voeding: 24 V DC
• 
Temperatuurbereik: -40 °C tot +75 °C
• Trillings- en schokbestendig (DIN EN 60529)
• Makkelijk oproepbare functies via SET-knop (teach-in, activeren toegangspunt)
• Configuratie voor cloudcommunicatie (MQTT) 

LAN- en WiFi-variant

ETHERLINE® GUARD heeft een GUARD/datapoort voor de te bewaken datakabel met RJ45-connector die van de kritische toepassing naar het apparaat loopt, en een DATA-poort voor de datakabel met RJ45-connector die van het apparaat naar de controller loopt. Onderhoudsgegevens verzenden naar een controller op hoger niveau kan via een derde datakabel die zich laat aansluiten op de LAN-aansluiting (PM03T-variant) of door gebruik te maken van de antenneaansluiting voor WiFi (PM02TWA-variant). Beide varianten zijn te configureren voor cloudcommunicatie (MQTT). De externe SMA-antenneaansluiting garandeert een veilig transmissiepad wanneer het apparaat zich bijvoorbeeld in de schakelkast bevindt.

LAPP ontwikkelde zijn ETHERLINE® GUARD zowel als Wifi-variant (PM02TWA, links) als LAN-variant (PM03T, rechts)
LAPP ontwikkelde zijn ETHERLINE® GUARD als Wifi-variant (PM02TWA, links) en als LAN-variant (PM03T, rechts)

Vlotte inbedrijfstelling en bediening

Naast de standaard leds bevinden zich op elke RJ45-poort drie centrale meerkleurenleds: PWR voor bedrijfsgereedheid, STATUS voor de status van de te bewaken datakabel en COM voor Connect (LAN-versie) of WiFi (WiFi-versie). De inbedrijfstelling gebeurt in slechts enkele minuten door middel van geautomatiseerde en zelflerende parametrisering (teach-in). Opstarten gebeurt met een druk op de knop of via de webinterface. Voor de toepassing zijn geen gloednieuwe datakabels of wijzigingen in het kabelontwerp nodig, wat het mogelijk maakt om op elk moment te upgraden.

LAPP adviseert ETHERLINE® GUARD met name voor datakabels conform de transmissiestandaard 100BASE-TX (tot 100 Mbit/s) conform IEEE 802.3, maar ook voor EtherCAT-, EtherNET/IP- en 2-pair PROFINET-toepassingen, zoals de ETHERLINE® TORSION Cat. 5 of de ETHERLINE® PN Cat. 5 FD. Deze kabels worden in veel industrieën gebruikt in de laatste meters of op het procesniveau van een applicatie en zijn daarom in vele gevallen onderdeel van kabelketens of torsiebestendige kabelrouting (bv. in robotarmen). De ETHERLINE® GUARD is geschikt voor montage op top-hat rails en is ook toepasbaar in schakelkasten dankzij de beschermingsklasse IP 20.

LAPP BENELUX B.V.
VAN DIJKLAAN 16
5581 WG WAALRE
+31402285000
marketing.nl.lnl@lapp.com
www.lappbenelux.lappgroup.com

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
company corner

LAPP BENELUX

VAN DIJKLAAN 16, WG WAALRE 5581Meer info
ConnectorenGlasvezelkabelsKabels en draadNetwerkkabelsSchakelkastenTelecomkabelsElektroIndumation
Print Magazine

Recente Editie
30 september 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine