Hannover Messe toont hoe het verschil te maken
MAAKINDUSTRIE vindt er antwoorden op uitdagingen
Van 17 tot en met 21 april 2023 vindt in Hannover het jaarlijkse treffen voor de wereldwijde maakindustrie plaats. Zo'n 4.000 exposanten demonstreren er hun oplossingen voor een slimme, duurzame productie. Ook in het randprogramma van de vakbeurs komt u meer te weten over actuele topics als Industrial 5G, waterstof en artificiële intelligentie. "Zo vindt u er alle antwoorden op de uitdagingen van vandaag en morgen", stelt Mattias Dreher, managing director van Global Fairs Benelux.
Hybride beurs
Na twee jaar afwezigheid was er vorig jaar voor het eerst weer een fysieke versie van Hannover Messe. "Tijdens de coronajaren voorzagen we digitale versies en die werden goed ontvangen door zowel standhouders als bezoekers. Toch kregen we vanuit de exposantenzijde de expliciete vraag om opnieuw fysieke contacten te voorzien, die zij dus duidelijk hoger inschatten", weet Mattias Dreher, managing director van Global Fairs Benelux.
"Zeker de moeite om naar Duitsland af te reizen"
"Ook voor de bezoekers schuilt er overigens een grote meerwaarde in fysieke ontmoetingen. Presentaties volgen van achter je computerscherm bespaart je weliswaar veel reistijd, maar anderzijds ontbreekt de nodige interactie op die manier. Bovendien vind je zo alleen waarnaar je op zoek bent. Wie op een beurs rondloopt, ontdekt daarentegen ook zaken waaraan hij niet meteen dacht of waarvan hij het bestaan niet afwist. Dit stimuleert dus het out of the box denken."
Dankzij de hybride formule kan u de beurs evenwel zowel fysiek als digitaal bijwonen. Alle presentaties worden gestreamd en zijn achteraf te herbekijken. Bovendien wordt er ook een online netwerktool voorzien, en kunnen standhouders een online catalogus aanbieden. Tot slot zijn er de 'Guided Tours', die u op een hybride manier kan volgen.
"Volgens het huidige beursklimaat verwachten we straks zo'n 100.000 fysieke bezoekers. Belangrijker dan dat aantal, is dat het om kwalitatieve contacten gaat die de reis richting Duitsland maken", stelt Dreher.
Guided Tours
De beursorganisator voorziet een aantal 'Guided Tours' langsheen stands die aansluiten bij uw specifieke interessevelden. U kan die live op de beursvloer volgen, of digitaal via livestreaming.
– Manufacturing-X: the next step towards Production Level 4?
– How does AI get into your manufacturing?
– What makes your company energy efficient?
– How do you achieve a CO2-neutral supply chain?
– How do you implement hydrogen solutions?
– Industrial 5G: the missing piece to make Industry 4.0 possible in the first place
Actuele trends
En die reis loont volgens hem zeker de moeite. Het overkoepelende thema is dit jaar namelijk 'Industrial Transformation – making the Difference'. Topics bij de 4.000 exposanten op de beursvloer zijn 'Automation, Motion & Drives', 'Digital Ecosystems', 'Energy Solutions', 'Engineered Parts & Solutions', 'Future Hub', 'Compressed Air and Vacuum' en 'Global Business & Markets'. Die leunen aan bij actuele trends als Industrie 4.0, CO2-neutrale productie, machinelearning, energiemanagement ...
"Daarmee is dus meteen duidelijk dat u als bezoeker antwoorden mag verwachten op de huidige en toekomstige uitdagingen waar de globale industrie mee te kampen heeft, zoals klimaatverandering, energietekorten en verstoorde toeleveringsketens. Deze uitdagingen vragen telkens om innovatieve, hightech oplossingen, die u dus zeker kan ontdekken op de verscheidene stands. Zo krijgt u een breed beeld van alle mogelijkheden", maakt Dreher zich sterk.
"Bovendien maken wij als organisator een beursbezoek nóg meer de moeite waard met ons randprogramma. Op de acht thematische fora zullen er namelijk elke beursdag discussies en presentaties plaatsvinden rond thema's als Industrie 4.0 en Industrial 5G, duurzame productie, uitwisseling tussen wetenschap, bedrijfsleven en politiek, en het gemeenschappelijke doel van CO2-neutrale productie door middel van efficiënt energiebeheer en groene waterstof. U kan er ook pitches meepikken van beloftevolle industriële start-ups en de troeven ontdekken van ons gastland, Indonesië", aldus nog de managing director.
Ook België is trouwens vertegenwoordigd op de beurs, met groepsstands van Flanders Investment and Trade en de Waalse tegenhanger AWEX, Flanders Make en POM West-Vlaanderen. Die vindt u allemaal in hal 8.
Praktisch
De Hannover Messe vindt van 17 tot en met 21 april 2023 plaats in Hannover (Duitsland). Download uw gratis toegangskaart via Global Fairs: www.global-fairs.com/motioncontrol. Global Fairs Benelux ondersteunt u graag vóór, tijdens en na uw beursbezoek. Richt u met al uw vragen gerust tot info@global-fairs.com.

