Industriële robots Partnercontent

igus verwerft meerderheidsaandeel in Commonplace Robotics

igus verwerft meerderheidsaandeel in Commonplace Robotics

De specialist op het gebied van motion plastics igus breidt uit met investeringen in zijn lowcost-automation en verwierf recent de meerderheid van de aandelen in Commonplace Robotics, gevestigd in Bissendorf (bij Osnabrück). Als integrator specialiseert dit bedrijf zich in intuïtieve besturingssystemen en software, en in vermogenselektronica voor robotica.

Kosteneffectieve integratie en bediening van robots 

De twee bedrijven hebben al zes jaar intensief samengewerkt en ontwikkelden onder meer de igus Robot Control, een aanvulling op de goedkope igus kinematica, gemaakt van hoogwaardige kunststoffen.

Dr. Christian Meyer, destijds werkzaam bij het Fraunhofer Instituut voor Productietechniek en Automatisering, startte 11 jaar geleden het bedrijf Commonplace Robotics. Het doel: de integratie en bediening van robots zo kosteneffectief en eenvoudig maken dat ze overal inzetbaar zijn. De eerste producten met een besturingssysteem en eigen vermogenselektronica waren robots voor het onderwijs. Christian Meyer benaderde igus in 2016 omdat hij vond dat igus robotkinematica aansloot bij zijn visie op 'gemeengoed'.

Sindsdien hebben de twee bedrijven gezamenlijk producten ontwikkeld zoals de iRC igus Robot Control, een actuator en de ReBeL cobot. De hoge mate van verticale integratie van Commonplace Robotics – van firmware en software tot schakelkastbouw en printplaatassemblage – maakt een snelle implementatie van nieuwe ontwikkelingen mogelijk.

Low Cost Automation stimuleren met meer innovatiekracht

"Veel klanten zijn verrast dat ze eenvoudige robottaken in slechts 30 minuten kunnen implementeren zonder enige programmeerkennis," zegt Frank Blase, CEO van igus GmbH. "Na een intensieve samenwerking gedurende de afgelopen zes jaar is nu een nog gerichtere aanpak van low-costautomatisering mogelijk."

Door de overname bundelen Commonplace Robotics en igus hun innovatieve krachten. Dr. Christian Meyer: "We kijken uit naar boeiende technologische projecten met igus. Het RBTX-platform voor low-costrobotica, beheerd door igus, brengt dagelijks nieuwe eisen van klanten uit alle sectoren van de industrie naar onze laboratoria. Veel hiervan kan snel worden uitgevoerd, vooral omdat we met deze investering uitbreiden."

Rebel cobot

Het nieuwste product van de samenwerking is de ReBeL cobot voor 5.828 euro, inclusief het besturingssysteem. De actuator, ook verkrijgbaar als losse component, combineert de kunststofkennis van igus in de tandwielkast met de vermogenselektronica en software van Commonplace Robotics. Met zes assen kan de ReBeL een lading van maximaal twee kilogram aan met een bereik van 664 millimeter – en dat met een nettogewicht van slechts 8,2 kilogram.

Verzoeken en bestellingen komen uit traditionele toepassingsgebieden zoals kwaliteitscontrole en pick-and-placetoepassingen in de machinebouw, maar nieuwe toepassingsgebieden zoals restaurantautomatisering of stadslandbouw komen nu steeds vaker voor.

IGUS BELUX
JAGERSDREEF 4
2900 SCHOTEN
+3233301360
info@igus.be
www.igus.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

company corner

IGUS

JAGERSDREEF 4, SCHOTEN 2900Meer info
Kabels en draadElektroVerpakking & labelGroothandel gereedschapswerktuigenMachineonderdelenMechanicaLezers verpakking & label
Print Magazine

Recente Editie
30 september 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine