Mewa investeert in AI-partner Desion
Strategische participatie versnelt slimme textielinspectie

Strategische stap
Textieldienstverlener Mewa heeft een strategisch belang van ruim twintig procent genomen in het Duitse technologiebedrijf Desion GmbH. Met deze participatie verstevigt Mewa de jarenlange samenwerking rond automatisering, robotica en AI-ondersteunde textielinspectie.
Achtergrond Desion
Desion, opgericht in 2020 als spin-off van de Technische Universiteit Darmstadt en het Fraunhofer Instituut, ontwikkelt AI-gebaseerde kwaliteitscontrolesystemen voor de textielindustrie en wasserijen. Mewa begeleidde de startup vanaf de start als industriële partner en hielp om de technologie klaar te maken voor dagelijks gebruik.
AI-gestuurde kwaliteitscontrole
Een eerdere samenwerking resulteerde in een gepatenteerd AI-systeem voor automatische inspectie van veiligheidskleding, waarmee Mewa in 2017 een plaats in de Top 10 van de Duitse Industrieprijs (categorie Optische Technologie) behaalde. Het meest recente gezamenlijke project is een AI-ondersteund inspectiesysteem voor poetsdoeken bij Mewa. Cameratechnologie neemt beelden vanuit meerdere hoeken, waarna AI-software de kwaliteit analyseert, de categorie bepaalt en eventuele beschadigingen of afwijkingen detecteert. Op basis daarvan wordt elke doek hergebruikt en geleverd, opnieuw gewassen of definitief uit roulatie genomen. De geautomatiseerde kwaliteitscontrole is gepatenteerd en wordt al in meerdere vestigingen toegepast.

Schaal en eerste resultaten
In de eerste vijf maanden zijn met het nieuwe systeem al meer dan 70 miljoen poetsdoeken gecontroleerd. Op jaarbasis verwerkt Mewa circa 1,2 miljard herbruikbare poetsdoeken voor klanten in onder meer industrie, automotive en grafische sector.
Stemmen van de partners
“Met deze participatie leggen we de basis voor de textieldienstverlening van morgen,” zegt Björn Scheel, COO van de Mewa-groep. “Schaalbare AI-oplossingen maken processen efficiënter, zorgen voor slimmer gebruik van middelen en borgen onze hoge kwaliteitsstandaard op lange termijn. De combinatie van technologie en menselijke expertise blijft daarbij essentieel.”
“Met Mewa hebben wij een sterke en toekomstgerichte partner aan onze zijde,” aldus Dirk Siegmund, managing partner van Desion. “Zo kunnen we technologieën verder ontwikkelen en direct in de praktijk toepassen. Met dit partnerschap willen we de textielindustrie een frisse impuls geven met geavanceerde technologie, met nadruk op innovatie én duurzaamheid.”
Langetermijnvisie en duurzaamheid
De deelname in Desion past binnen Mewa’s langetermijnstrategie om via samenwerking met universiteiten, onderzoeksinstellingen en technologiepartners te investeren in innovatie. Doel is de kwaliteit, efficiëntie en duurzaamheid van textieldiensten continu te verbeteren.